СЭЛЭНГЭ АЙМГИЙН САЙХАН СУМ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ШҮҮХИЙН
ЭРҮҮГИЙН ХЭРЭГ, ЗӨРЧЛИИЙН ХЭРГИЙН ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ТОВ
2020.04.20
№ |
Шүүгч, шүүх бүрэлдэхүүний нэр |
Шүүгдэгч, яллагдагч, зөрчилд холбогдогчийн овог, нэр |
Зүйл анги |
Шүүх хуралдаан товлосон |
Шүүх хуралдааны оролцогчийн нэр |
Тайлбар |
|
1 |
Г.Дэлгэрсайхан |
Холбогдогч: Ц.Болормаа С.Отгонбаатар |
ЗХТ-ийн 5.2-1.1 |
2020.04.27 14:00 |
Улсын яллагч:Н.Бадам, Хохирогч: П.Батсайхан, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Э.Ариунзаяа |
Нээлттэй |
|
2 |
А.Нарантуяа |
Р.Мөнх-Эрдэнэ Ц.Гансүх Ж.Батсайхан |
ЭХТА-ийн 21.2-1 22.1-1 22.4.4 22.5.1 |
2020.05.01 14:00 |
Улсын яллагч: Э.Гантулга, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч:А.Мөнхбат, Ж.Энхжаргал, Ц.Цогзолмаа, иргэний нэхэмжлэгч: Б.Энхтуяа, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Н.Наранцай |
Нээлттэй |
|
3 |
Г.Дэлгэрсайхан |
Я.Хангай П.Эрдэнэтуяа |
ЭХТА-ийн 12.1-2.1 12.1-2.3 |
2020.04.21 14:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч: н.Алтанчулуу, Гэрч:Б.Мягмаржаргал, Д.Батболдоо,Хохирогчийн өмгөөлөгч: П.Буманзаяа, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Э.Ариунзаяа |
Хаалттай |
|
4 |
А.Нарантуяа |
Б.Сансар Ж.Үүрцайх |
ЭХТА-ийн 11.4-1 11.6-1 |
2020.04.22 14:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч: Д.Даваахүү, П.Буманзаяа, хохирогч: Б.Сансар, Б.Амарбуян,Гэрч:Ш.Баатархүү, Б.Батцэнгэл, Ж.Батболд,Ж.Чинзориг, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Н.Наранцай |
Нээлттэй |
|
5 |
Г.Дэлгэрсайхан Г.Сарантуяа А.Нарантуяа |
Х.Энхбаяр |
ЭХТА-ийн 11.6-2 12.1-2.3 12.1-2.10 12.1-4 17.2-1 |
2020.04.23 10:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч: Д.Даваахүү, Хохирогчийн өмгөөлөгч:н.Өлзиймаа, Хохирогч: Т.Отгонцэцэг, З.Наранцэцэг, насанд хүрээгүй хохирогч: Э.Нинжбадгар, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга. Э.Ариунзаяа |
Хаалттай |
|
6 |
Г.Сарантуяа |
Д.Баатар М.Алтантуяа |
ЭХТА-ийн 11.6-1 |
2020.04.24 10:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч:Б.Цэрэнбат, Д.Даваахүү, Хохирогч:Д.Баатар, М.Алтантуяа, Гэрч: Г.Ганхуяг, Баасанжаргал, Б.Болормаа, М.Мөнхзориг, Б.Түмэнбаяр, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга:Э.Ариунзаяа |
Нээлттэй |
|
7 |
Б.Эрдэнэмөнх |
Б.Амартөр |
ЭХТА-ийн 11.6-2 |
2020.04.22 10:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Хохирогч: Р.Содном, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Н.Наранцай |
Нэлэттэй |
Тов нэгтгэсэн: Мэдээлэл лавлагааны мэргэжилтэн Д.Наранцэцэг
ЭРҮҮГИЙН
ХЭРЭГ, ЗӨРЧЛИИЙН ХЭРГИЙН ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ
ТОВ
2020.04.16
№ |
Шүүгч, шүүх бүрэлдэхүүний нэр |
Шүүгдэгч, яллагдагч, зөрчилд холбогдогчийн овог, нэр |
Зүйл анги |
Шүүх хуралдаан товлосон |
Шүүх хуралдааны оролцогчийн нэр |
Тайлбар |
|
1 |
Г.Дэлгэрсайхан |
Холбогдогч: Ц.Болормаа С.Отгонбаатар |
ЗХТ-ийн 5.2-1.1 |
2020.04.17 14:00 |
Улсын яллагч:Н.Бадам, Хохирогч: П.Батсайхан, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Э.Ариунзаяа |
Нээлттэй |
|
2 |
А.Нарантуяа |
Р.Мөнх-Эрдэнэ Ц.Гансүх Ж.Батсайхан |
ЭХТА-ийн 21.2-1 22.1-1 22.4.4 22.5.1 |
2020.04.20 14:00 |
Улсын яллагч: Э.Гантулга, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч:А.Мөнхбат, Ж.Энхжаргал, Ц.Цогзолмаа, иргэний нэхэмжлэгч: Б.Энхтуяа, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Н.Наранцай |
Нээлттэй |
|
3 |
Г.Дэлгэрсайхан |
Я.Хангай П.Эрдэнэтуяа |
ЭХТА-ийн 12.1-2.1 12.1-2.3 |
2020.04.21 14:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч: н.Алтанчулуу, Гэрч:Б.Мягмаржаргал, Д.Батболдоо,Хохирогчийн өмгөөлөгч: П.Буманзаяа, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Э.Ариунзаяа |
Хаалттай |
|
4 |
А.Нарантуяа |
Б.Сансар Ж.Үүрцайх |
ЭХТА-ийн 11.4-1 11.6-1 |
2020.04.22 14:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч: Д.Даваахүү, П.Буманзаяа, хохирогч: Б.Сансар, Б.Амарбуян,Гэрч:Ш.Баатархүү, Б.Батцэнгэл, Ж.Батболд,Ж.Чинзориг, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга: Н.Наранцай |
Нээлттэй |
|
5 |
Г.Дэлгэрсайхан Г.Сарантуяа А.Нарантуяа |
Х.Энхбаяр |
ЭХТА-ийн 11.6-2 12.1-2.3 12.1-2.10 12.1-4 17.2-1 |
2020.04.23 10:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч: Д.Даваахүү, Хохирогчийн өмгөөлөгч:н.Өлзиймаа, Хохирогч: Т.Отгонцэцэг, З.Наранцэцэг, насанд хүрээгүй хохирогч: Э.Нинжбадгар, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга. Э.Ариунзаяа |
Хаалттай |
|
6 |
Г.Сарантуяа |
Д.Баатар М.Алтантуяа |
ЭХТА-ийн 11.6-1 |
2020.04.24 10:00 |
Улсын яллагч: Т.Дэлгэрсайхан, Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч:Б.Цэрэнбат, Д.Даваахүү, Хохирогч:Д.Баатар, М.Алтантуяа, Гэрч: Г.Ганхуяг, Баасанжаргал, Б.Болормаа, М.Мөнхзориг, Б.Түмэнбаяр, Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга:Э.Ариунзаяа |
Нээлттэй |
Тов нэгтгэсэн: Мэдээлэл лавлагааны мэргэжилтэн Д.Наранцэцэг