“Төвийн бүсийн шүүхүүдийн шүүгч, ажилтнуудын бага олимп-2019” тэмцээн амжилттай болж өндөрлөлөө. » Сайхан сум дахь Сум дундын шҮҮх
Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/
12-06-2019, 01:34   Хэсэг: Мэдээлэл   Сэтгэгдэл: 0  

“Төвийн бүсийн шүүхүүдийн шүүгч, ажилтнуудын бага олимп-2019” тэмцээн амжилттай болж өндөрлөлөө.

DSC 0628

 

"Төвийн бүсийн шүүхүүдийн шүүгч, ажилтнуудын ажил мэргэжлийн уралдаан, спортын бага олимп-2019 тэмцээн 2019 оны 06 дугаар сарын 07-08ы өдрүүдэд Булган аймгийн Спортын ордондамжилттай болж өндөрлөлөө.

Тус тэмцээнд Булган аймаг дахь анхан болон давж заалдах шатны шүүх, Дархан-Уул аймаг дахь анхан шатны шүүх, Орхон аймаг дахь анхан болон давж заалдах шатны шүүх, Сэлэнгэ аймаг дахь анхан болон давж заалдах шатны шүүх, Хөвсгөл аймгийн давж заалдах болон анхан шатны шүүх, Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сум дахь сум дундын шүүх, Сэлэнгэ аймгийн Мандал сум дахь сум дундын шүүхүүдийн 200 гаруй шүүгч, ажилтнууд шатар, волейбол, сагсан бөмбөг, ширээний теннис,холын зайн гүйлт зэрэг спортын төрлүүдээс гадна шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга нарын ур чадварын уралдаанаар хурд хүч, авхаалж самбаа, мэдлэг оюунаа сорьсон өрсөлдөөн дунд өрнөлөө.

Ийнхүү хоёр өдөр үргэлжилсэн "Төвийн бүсийн шүүхүүдийн шүүгч, ажилтнуудын бага олимп-2019тэмцээний шилдгүүдээр:

 Ажил мэргэжлийн уралдаанд

1-р байр: Орхон аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Б.Маралмаа

2-р байр: Дархан-Уул аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Ц.Ганхуяг

3-р байр: Булган аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Ж.Ариунжаргал

     Шатрын төрөлд:

Эрэгтэй:

1-р байр: Сэлэнгэ аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүгчийн туслах Б.Алтанбагана,

            2-р байр: Булган аймгийн эрүү, иргэний хэргийн давж заалдах шатны шүүхийн ерөнхий шүүгч Ё.Бямбацэрэн,

3-р байр: Дархан-Уул аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Б.Тэмүүжин,

Эмэгтэй:

1-р байр: Булган аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын нягтлан бодогч Л.Баасанбаяр,

            2-р байр: Дархан уул аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга М.Алтантуяа,

3-р байр: Дархан-Уул аймгийн иргэний хэргийн давж заалдах шатны шүүхийн ерөнхий шүүгч О.Нарангэрэл,

     

  Тениссний төрөлд

Эрэгтэй:

1-р байр: Дархан уул аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Б.Тэмүүжин,

2-р байр: Сэлэнгэ аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүгчийн туслах О.Төгөлдөр,

3-р байр: Хөвсгөл аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын бичиг хүргэгч Б.Маналжав

Эмэгтэй:

1-р байр Сэлэнгэ аймаг дахь сум дундын эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн шүүгч С.Нолхоосүрэн,

2-р байр: Дархан-Уул аймаг дахь захиргааны хэргийн шүүхийн ерөнхий шүүгч Ч.Нарантуяа,

3-р байр: Хөвсгөл аймгийн эрүү, иргэний хэргийн давж заалдах шатны шүүхийн ерөнхий шүүгч Б.Сосорбарам,

   

  Холын зайн гүйлтийн төрөлд:

Эрэгтэй:

1-р байр Орхон аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүгчийн туслах Б.Сэр-Оддамба,

2-р байр Булган аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын жолооч Д.Авирмэд,

3-р байр Хөвсгөл аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын сантехникч Г.Шинэнэмэхбаяр

Эмэгтэй:

            1-р байр Дархан уул аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга   Ө.Ягаанцэцэг,

2-р байр Орхон аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Т.Баялаг,

3-р байр Дархан уул аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Б.Нандинцэцэг,

   Сагсан бөмбөг:

Эрэгтэй:

            1-р байр: Г.Мөнхдорж ахлагчтай Орхон аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид,

2-р байр: Н.Баярхүү ахлагчтай Хөвсгөл аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид

3-р байр Э.Дарханбаяр ахлагчтай Дархан Уул аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид

Эмэгтэй:

1-р байр Ч.Буяндэлгэр ахлагчтай Орхон аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид,

            2-р байр Б.Цогзолмаа ахлагчтай Булган аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид,

3-р байр Б.Болор-Эрдэнэ ахлагчтай Сэлэнгэ аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид

    

Волейбол:

Эрэгтэй:

            1-р байр Л.Эрдэнэбат ахлагчтай Хөвсгөл аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид,

2-р байр М.Ганчулуун ахлагчтай Орхон аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид,

3-р байр Д.Төгөлдөр ахлагчтай Сэлэнгэ аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид

Эмэгтэй:

            1-р байр Ч.Сарангэрэл ахлагчтай Орхон аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид,

2-р байр   Б.Энхтайван ахлагчтай Хөвсгөл аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид,

3-р байр Б.Мөнхзул ахлагчтай Сэлэнгэ аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид тус тус шалгарч багийн нийлбэр дүнгээр Орхон аймаг дахь анхан болон давж заалдах шатны шүүхийн баг тамирчид тэргүүн байранд орж, шилжин явах цомын эзэн боллоо.

Багийн спортын шилдгүүдээр:

Волейболын төрөлд

Эрэгтэй шилдэг холбогчоор Хөвсгөл аймаг дахь сум дундын иргэний хэргийн анхан шатны шүүхийн ерөнхий шүүгч Л.Эрдэнэбат,

Эрэгтэй шилдэг довтлогчоор Орхон аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүгчийн туслах Ө.Энхбаатар,

Эрэгтэй тэгш тоглогчоор Сэлэнгэ аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын эвлэрүүлэн зуучлагчийн туслах ажилтан Д.Төгөлдөр,

Эмэгтэй шилдэг холбогчоор Орхон аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүгчийн туслах М.Бүжин,

Эмэгтэй шилдэг довтлогчоор Сэлэнгэ аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүгчийн туслах волейболын 1-р зэрэгтэй   Б.Мөнхзул,

Эмэгтэй тэгш тоглогчоор Хөвсгөл аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын үйлчлэгч Б.Билэгдэмбэрэл,

Сагсан бөмбөгийн төрөлд:

Эрэгтэй шилдэг холбогч: Орхон аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга О.Мөнх-Од

Эрэйгтэй шилдэг довтлогч: Дархан-Уул аймаг дахь анхан шатны шүүхийн шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Ц.Ганхуяг,

Эрэгтэй шилдэг хамгаалагч: Хөвсгөл аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын жолооч Д.Бямбабаяр,

Эмэгтэй шилдэг холбогч: Булган аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын   шүүгчийн туслах Б.Цогзолмаа

Эмэгтэй шилдэг довтлогч: Орхон аймаг дахь шүүхийн тамгын газрын шүүгчийн туслах Ч.Буяндэлгэр

Эмэгтэй шилдэг хамгаалагч: Сэлэнгэ аймаг дахь Мандал сумын сум дундын Б.Ариунсанаа нар тус тус шалгарлаа.

2015 оноос эхэлсэн төвийн бүсийн шүүхүүдийн шилжин явах цомтой спортын олон төрөлт тэмцээний 2019 оны "ШИЛЖИН ЯВАХ ЦОМЫН ЭЗЭН” багаар Д.Ганчулуун ахлагчтай ОРХОН АЙМАГ ДАХЬ ШҮҮХ-ийн баг тамирчид шалгарлаа.

Дараа жилийн төвийн бүсийн шүүхүүдийн тэмцээнийг Хөвсгөл аймаг дахь шүүх зохион байгуулахаар болж, тэмцээнд оролцсон баг тамирчид амжилт, ялалтын уухайтайгаар нутгийн зүг жолоо заллаа.

Тэмцээнд амжилттай оролцсон шүүгч, захиргааны ажилтнууддаа ажил хөдөлмөр, спортын өндөр амжилтыг хүсэн ерөөе.

DSC 0004

DSC 0007

DSC 0045

DSC 0065

DSC 0070

DSC 0088

DSC 0159

DSC 0309

DSC 0342

DSC 0371

DSC 0381

DSC 0390

DSC 0627

DSC 0628

DSC 0635

 Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сум дахь Сум дундын шүүхийн Тамгын газар

Нийтэлсэн admin   Үзсэн: 37   |   Сэтгэгдэл: 0
Хэвлэх
Төсөөтэй мэдээлэл:
Шүүхийн шийдвэрийн цахим сан

Цаг агаар
Хандалт
Бидэнтэй нэгдээрэй
Санал асуулга
 

Ярилцлага

Та шүүхэд итгэдэг үү?

Тийм
Үгүй

 
 
  |  
«    Зургаадугаар сар 2019    »
ДаМяЛхаПүБаБямНям
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930