Жил бүр уламжлал болон зохион байгууллагддаг төвийн бүсийн шүүхийн спорт, мэргэжил-ур чадварын тэмцээн 2017 оны 05 дугаар сарын 12-ны өдрөөс 14-ний өдрийн хооронд Дархан-Уул аймагт амжилттай зохион байгуулагдаж дууслаа.
Мэргэжил-ур чадварын тэмцээн 2017 оны 05 дугаар сарын 12-ны өдрийн 09:00 цагт эхэлж, 110 гаруй шүүхийн захиргааны ажилтан уралдаанд оролцож, шалгарсан ажилтнууд Улаанбаатар хотноо болох нэгдсэн шалгаруулалтад өрсөлдөх эрхийг авсан юм. Төвийн бүсийн шүүхийн мэргэжил-ур чадварын тэмцээний шилдгүүдээр:
Шүүхийн зохион байгуулалт хариуцсан мэргэжилтэн А.Дөлгөөн /Булган аймаг/
Захиргааны хэргийн шүүгчийн туслах Д.Сэржмядаг /Орхон аймаг/
Иргэний хэргийн шүүгчийн туслах Б.Жадамба /Орхон аймаг/
Эрүүгийн хэргийн шүүгчийн туслах О.Орхончимэг /Дархан-Уул аймаг/
Мэдээлэл технологийн мэргэжилтэн Г.Рэнцэнханд /Орхон аймаг/
Шүүх хуралдааны нарийн бичгийн дарга Б.Номин /Орхон аймаг/
Эвлэрүүлэн зуучлагч Д.Элбэгзаяа /Булган аймаг/
Нягтлан, нярав Д.Алтангэрэл /Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сум/
Архив, бичиг хэргийн эрхлэгч Б.Тунгалаг /Орхон аймаг/ нар шалгарлаа. Эдгээр шалгарсан албан хаагчдын дараагийн шатны уралдаанд нь өндөр амжилт хүсье.
Харин спортын тэмцээний хувьд сагсан бөмбөг, гар бөмбөг, ширээний теннис, дартс, шатар гэсэн спортын 5 төрлөөр явагдаж, Булган, Орхон, Сэлэнгэ аймаг, Сэлэнгэ аймгийн Мандал, Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сум, Дархан-Уул аймаг дахь Анхан болон Давж заалдах шатны шүүхийн шүүгч, ажилчид хурд хүч, авхаалж самбаагаа сорив. Тэмцээний нээлтийн ажиллагааны үеэр Дархан-Уул аймаг дахь Анхан шатны шүүхийн жолооч Б.Мөнхдөл Паурлифтингийн "Монгол улсын спортын мастер" цол тэмдэгээр шагнууллаа. Спортын тэмцээний шилдгүүдээр:
Шатар /эрэгтэй/ - 1. Е.Бямбацэрэн /Булган аймаг/
2. Д.Энхболд /Дархан-Уул аймаг, ДЗШШүүх/
3. П.Хосбаяр /Орхон аймаг/
Шатар /эмэгтэй/ - 1. С.Уранчимэг /Булган аймаг/
2. Д.Золжаргал /Орхон аймаг/
3. О.Нарангэрэл /Дархан-Уул аймаг, ДЗШШүүх/
Дартс /эрэгтэй/ - 1. Б.Манлайбаатар /Дархан-Уул аймаг, ДЗШШүүх/
2. Х.Гансүх /Дархан-Уул аймаг, АШШүүх/
3. Л.Алтансүх /Орхон аймаг/
Дартс /эмэгтэй/ - 1. С.Цэнд-Аюуш /Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сум/
2. З.Тунгалагмаа /Дархан-Уул аймаг, АШШүүх/
3. Б.Урангоо /Сэлэнгэ аймаг/
Ширээний теннис /эрэгтэй/ - 1. Б.Шинэбаяр /Сэлэнгэ аймаг/
2. Б.Тэмүүжин /Дархан-Уул аймаг, АШШүүх/
3. Л.Чулуунжав /Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сум/
Ширээний теннис /эмэгтэй/ - 1. С.Нолхоосүрэн /Сэлэнгэ аймаг/
2. С.Уранчимэг /Булган аймаг/
3. Л.Шоовдор /Сэлэнгэ аймгийн Мандал сум/
Сагсан бөмбөг /эрэгтэй/ - 1. Д.Ууганбаяр ахлагчтай баг /Дархан-Уул аймаг, ДЗШШүүх/
2. Д.Батсайхан ахлагчтай баг /Сэлэнгэ аймгийн Мандал сум/
3. Г.Мөнхдорж ахлагчтай баг /Орхон аймаг/
Сагсан бөмбөг /эмэгтэй/ - 1. Ж.Отгончимэг ахлагчтай баг /Дархан-Уул аймаг, АШШүүх/
2. Д.Булганчимэг ахлагчтай баг /Булган аймаг/
3. Д.Оюунбилэг ахлагчтай баг /Орхон аймаг/
Гар бөмбөг /эрэгтэй/ - 1. Л.Одбаатар ахлагчтай баг /Сэлэнгэ аймаг/
2. Ч.Болдбаатар ахлагчтай баг /Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сум/
3. Б.Дөлгөөнболд ахлагчтай баг /Булган аймаг/
Гар бөмбөг /эмэгтэй/ - 1. Б.Болормаа ахлагчтай баг /Дархан-Уул аймаг, АШШүүх/
2. Д.Оюунбилэг ахлагчтай баг /Орхон аймаг/
3. Б.Булганчимэг ахлагчтай баг /Булган аймаг/ нар шалгарч, спортын тэмцээнд багийн нийлбэр дүнгээр 36 оноогоор Булган аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид гуравдугаар, 33 оноогоор Сэлэнгэ аймаг дахь шүүхийн баг тамирчид хоёрдугаар, 31 оноогоор Дархан-Уул аймаг дахь Анхан шатны шүүхийн баг тамирчид тэргүүн байранд орж, шилжин явах цомын эзэн боллоо.